وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

مسئولیت دادن و تقدیر از فعالیت نوجوانان راز جذب مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع)

  • ۷۵۷
مسئولیت دادن و تقدیر از فعالیت نوجوانان راز جذب مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع)

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز، مسجد طراز اسلامی مسجدی است که بتواند از تمام ظرفیت های مسجد بخصوص جوانان بهره ببرد. روحانی فعال می تواند با خلاقیت، زمینه فعال سازی پتانسیل های مستعد را بعنوان پویا شدن مسجد فراهم سازد. مسجد حضرت موسی بن جعفر علیه السلام واقع در کمال شهر، یکی از مساجدی است که با توجه به شرایط فرهنگی و جغرافیایی می توانست در حاشیه قرار بگیرد اما با حضور روحانی فعال توانسته است جذب نوجوانان و جوانان را دنبال کند. حاج آقای امیر رضا طالبی روحانی خوش اخلاق این مسجد است که با ایده مسئولیت و بهاء دادن به نوجوان، زمینه رشد و توجه را فراهم نموده و این امور مسجد را با این عزیزان انجام می دهد.

مسئله مهم در زمینه فعالیت با نوجوانان به عنوان ادامه دار شدن این روش، موضوع الگوسازی است که امام مسجد آن را به خوبی درک کرده و انجام می دهند. ایشان بسیجیان نمونه را با اهداء جوایز و معرفی به عموم ، زمینه الگوسازی و ترغیب بچه های محل را برای فعالیت و مشارکت بیشتر جلب می کنند.

نکته ظریف و مکمل این ایده، مشارکت و حضور روحانی مسجد در فعالیت های بچه های مسجدی است که موجب ارتباط گیری با نوجوانان و جوانان، و مدیریت نزدیک امور توسط مدیر مسجد می شود.
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.