وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

برگ‌هایی از دفتر انقلاب

  • ۲۵۳
برگ‌هایی از دفتر انقلاب

طبق منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) روز به روز تاریخ انقلاب ما عبرت است. از این رو شایسته است تاریخ زیبا و جذاب انقلاب اسلامی را قدم به قدم و همراه با رویدادها و حوادث آن بخوانیم.

 دفتر انقلاب به ما می‌گوید تاریخ بلند انسان‌ها همیشه متعلق به گذشته‌ها نیست. آنجا که اراده‌های بزرگ دست در دست هم تاریخ را رقم می‌زنند و تاریخ را نه بر مرکب زمان، بلکه با امید به آینده پیش می‌برند، تاریخ روایتی خواندنی می‌شود و می‌تواند درس‌های نو به نو و متفاوتی برای انسان‌ داشته باشد. انقلاب اسلامی هم فجری تازه در تاریخ بشری بود که برگ برگش حکایت‌های تلخ و شیرین برای ما داشت و حرف تازه‌ای را در دفتر تاریخ حک نمود:

ایده: وقایع‌نگاری حوادث انقلاب اسلامی از مسجد تا خیابان و محله با استفاده از برپایی نمایشگاه بوسیله روزنامه‌های دوران انقلاب به صورت روزشمار و با محوریت رویدادهای مهم انقلاب

مشروح ایده

طبق منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) روز به روز تاریخ انقلاب ما عبرت است. از این رو شایسته است تاریخ زیبا و جذاب انقلاب اسلامی را قدم به قدم و همراه با رویدادها و حوادث آن بخوانیم.

برای نیل به این مقصود پیشنهاد می‌شود از روزنامه‌های دوران انقلاب استفاده کنیم تا بتوانیم به صورت روزشمار و مستند روایتگر انقلاب باشیم. برگزاری یک نمایشگاه تصویری در محوطه مسجد یا قسمتی از شبستان مسجد می‌تواند قالبی مناسب برای اجرای این ایده باشد.

بایدها و نبایدها

تهیه یک نسخه از روزنامه‌های دوران انقلاب

تبیین و روایت‌گری تاریخ انقلاب توسط امام جماعت جهت معرفی کامل حوادث انقلاب

زینت‌ها و مستحبات

نصب تصاویر فعالیت‌های انقلابی مسجد در دوران انقلاب در کنار نمایش تصاویر اصلی جهت معرفی هرچه بهتر تاریخ مسجد

دستاوردهای ایده

معرفی تاریخ انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و ارزش‌های والای آن به نسل جوان امروز

حفظ تاریخ پرافتخار و عبرت‌‌آموز انقلاب اسلامی با استفاده از قالب جذاب روزنامه و نمایشگاه

پشتوانه نظری

مقام معظم رهبری(حفظه‌الله)

" واقعاً روزبه‌روزِ تاریخ انقلاب ما عبرت است؛ روزبه‌روزِ این سال‌های پرتحرک و پرتلاش که انقلاب اسلامی در ایران شروع شد، می‌تواند به صورت یک نشانه‌ای، یک تابلوئی، در مقابل چشم ملت‌ها قرار بگیرد و مایه‌ی عبرت باشد".

بیانات در دیدار دیدار مسئولان نظام و میهمانان خارجی شرکت‌کننده در بیست و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی، 21/ 11/ 90

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.