وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

بازدید نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرج از امور مساجد استان البرز

  • ۲۶۱
بازدید نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرج از امور مساجد استان البرز
به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز، آیت‌الله حسینی همدانی با حضور در مصلی کرج از بخش‌های مختلف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز بازدید به عمل آورد.

حجت الاسلام منطقی سعادتی طی نشستی با حضور معاونین این مرکز ضمن تقدیر و تشکر از حضور و تفقد امام جمعه محترم به بیان گزارش فعالیت امور مساجد و پویایی برگزاری نماز جماعت و جوانسازی ائمه اشاره کردند. همچنین حجج اسلام گل محمدی، احمدی و مهرانی به بیان گوشه ای از اقدامات پرداخته و به پیشرفت های مختلف و توسعه عملکردهای این مرکز تاکید کردند.

در این بین امام‌جمعه کرج ضمن عرض خدا قوت به پرسنل این مرکز، در جریان آخرین اقدامات پیشگیرانه در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در مساجد استان البرز قرار گرفت.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه تمام برنامه‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های استان در مساجد باید با هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز انجام شود، اظهار داشت: تمامی برنامه‌های دستگاه‌های استان به‌خصوص برنامه‌های فرهنگی و تربیتی باید طی توافق‌نامه‌ای با مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز صورت پذیرد.

وی با تأکید بر توزیع نظام‌مند برنامه‌های فرهنگی در تمامی مساجد استان، عنوان کرد: باید انجام برنامه‌های فرهنگی محدود به تعدادی مسجد شاخص در استان نشود و همه مساجد البرز از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری بابیان اینکه امور بانوان در مساجد استان تشکیل شود، بیان داشت: امور بانوان در مساجد هر منطقه زیر نظر دبیر امور مساجد در آن منطقه تشکیل شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه تمام اولیاء و ائمه مساجد در امر خدمت‌رسانی به مردم در جهت ریشه‌کن کردن ویروس کرونا فعالانه شرکت کنند، اظهار داشت: مساجد با همکاری گروه‌های جهادی و بسیجی اقدام به ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر و محلات کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته‌هایی با محوریت مساجد و خیرین برای رسیدگی به خانواده‌های نیازمندان و مستمندان تشکیل شود، خاطرنشان ساخت: خوب است در این روزها اهل ایمان مواظبت‌های لازم را نسبت به کسانی که به خاطر تعطیل شدن کارها، احتیاجاتی دارند و مشکلات معیشتی پیداکرده‌اند، داشته باشند.

گفتنی است ایشان با بازدید از واحدهای مختلف این مرکز، فعالیت ها و گزارشات هریک از کارشناسان را مورد استماع و تشویق قرار دادند.
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.