وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

مساعدت هزار و نه مسجد به مناطق سیل‌زده

 • ۲۶۳
مساعدت هزار و نه مسجد به مناطق سیل‌زده
حجت‌الاسلام علیرضا سعیدی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز درباره طرح «جهاد همبستگی ملی» سازمان بسیج در قالب هر مسجد ساخت یک خانه برای سیل زدگان،اظهار داشت: در حال حاضر در مساجد به طور جدی کالا و وجه نقد برای کمک به سیل زدگان جمع آوری می شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز اظهار داشت: غالب مساجد به صورت خودجوش نسبت به جمع آوری اقلام برای کمک به سیل‌زدگان اقدام کرده‌اند و در مواردی برای وسیله نقلیه از ما تقاضای همکاری داشته‌اند، البته برخی مساجد به صورت متمرکز کالاهای خود را از مرکز به مناطق سیل زده ارسال کرده‌اند اما در حال حاضر بیش از 100 کامیون اجناس به لرستان و خوزستان صرفا از طرف مساجد البرز کمک شده است.

سعیدی با اشاره به اینکه یک میلیارد تومان کمک نقدی توسط مردم در مساجد استان جمع آوری و ارسال شد، تصریح کرد: البرز 1009 مسجد و 14 مصلی دارد که اطلاعات ارسالی هر کدام از آن‌ها نشان می دهد اقلام زیادی جمع آوری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر جمع آوری لوازم خانگی برای کمک به سیل زدگان در دستور کار است و باید کمک ها به این سمت و سو سوق داده شود، زیرا در مرحله نخست تامین مایحتاج اولیه و لایروبی خانه ها ضرورت داشت اما امروز در بخش های معمولان و شهرهای اطراف این عملیات در حال اتمام بوده و باید تامین فرش و یخچال را با جدیت دنبال کرد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز با اشاره به اینکه در بعد کمک های مردمی، حضور سپاه حضور جدی تری بود گفت: سپاه توانست به شبکه کمک های مردمی نظم و انسجام خوبی ببخشد.

وی اجرای طرح هر مسجد ساخت یک خانه برای سیل زدگان در البرز را مستلزم دریافت مصوبه شورای سیاست گذاری دانست و افزود: موافق اجرای طرح مذکور هستیم، البته تا کنون  بیش از 100 کامیون کالا در قالب مواد غذایی، پوشاک و ... به استان های سیل زده کشور ارسال شده است.

 • ۝۝۝۝♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥۝۝۝۝

  ۝۝۝۝♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥۝۝۝۝

   

  هم میهن ارجمند! درود فراوان!

   با هدف توانمند سازی فرهنگ ملی و پاسداری از یکپارچگی ایران کهن

  "وب بر شاخسار سخن "

  هر ماه دو یادداشت ملی میهنی را به هموطنان عزیز پیشکش می کند.

  خواهشمنداست ضمن مطالعه، آن را به ده نفر از هم میهنان ارسال نمایید.

   

  آدرس ها:

   

  http://payam-ghanoun.ir/

  http://payam-chanoun.blogfa.com/

   

  [گل]

   

  ۝۝۝۝♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥۝۝۝۝

  ۝۝۝۝♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥۝۝۝۝

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.